TV bydlení na Design v koupelně, rozhovor s Mírou Hejdou


Součástí přehlídky DESIGN V KOUPELNĚ bude i TV Bydlení.

Internetová televize, která se specializuje na interiéry, stavbu a bydlení, zprostředkuje zajímavé reportáže a rozhovory, nejen ze svého TV studia. Ptáme se Míry Hejdy, ředitele TV Bydlení:

 

TV Bydlení je unikátní internetová televize.

Jaké pořady jsou u Vašich diváků nejžádanější?

Lidé většinou očekávali formáty typu reality show o předělání bytu za pár dní. Tak to nefunguje ani v reálném životě, ani u nás. Rekonstrukce, natož stavba, je o zmapování možností, výběru materiálů, přípravách a realizaci. My tvoříme reálné formáty, které lidem ukáží jednak velkou inspiraci a zároveň jejich důležité kroky pro hladkou realizaci. Chceme lidem ukázat, že můžou chtít daleko víc, než nabízí obchodní řetězce, a přitom mnohdy i za stejné peníze. Velkou oblibu si získal například magazín Stavba není sen o průběhu stavby domu. Mnoho lidí totiž nemá tušení, co je opravdu čeká, když se rozhodnou stavět. Já jsem osobně zažil před lety totéž. Neinformovanost je obrovská a člověk se nestačí divit. Jak říká jeden z našich spolupracujících architektů: „Když vás bolí koleno, taky si ho neodoperujete sami, ale u stavby máte pocit, že to vše zvládnete sami.” Konce pak bývají velmi smutné a při předělávání i daleko dražší. Teď proto připravujeme pokračování - Stavba není sen 2 o rekonstrukci bytu nebo Stavba není sen 3 - dům na klíč.

 

Zabýváte se stavbou, interiéry, exteriérem i designem.

Který z oborů je Vám osobně nejbližší?

Ono to jedno z druhým souvisí. Stavba je sice nejméně sexy téma, ale člověk zase vidí, jak vše vzniká a roste. Když se po této cestě začně ladit interiér a vše to do sebe zapadá, je to krásný pocit a poté i pohled. Proto je úkolem TVbydleni.cz, aby každý došel do pomyslného finále a čekalo ho cestou co nejméně nástrah.

 

TV Bydlení je součástí přehlídky DESIGN V KOUPELNĚ, kde se s Vámi mohou diváci seznámit a zároveň nahlédnout do zákulisí příprav díky Vašemu TV studiu. Na co konkrétně se mohou diváci těšit?

Ve studiu postavíme věrnou kopii našeho studia v New Living Centru. Stůl ale v replice nemáme, takže náš 400kilový klenot bude opět ručně stěhovat cca 12 lidí až na výstaviště. Lidé uvidí, jak zautomatizované natáčení, tak i ruční práci např. s kamerovým jeřábem. Budeme natáčet mnoho videí na expozicích našich partnerů, plánujeme také rozhovory a soutěže.

 

V loňském roce byla velice oblíbená soutěž TV Bydlení, která probíhala v rámci akce.

Bude probíhat také letos?

Už teď můžu prozradit, že půjde o stejně hodnotnou cenu jako nedávno, tedy cca za 100 000 Kč a můžete s ní rozhodně počítat. Vše se dozvíte na FB a Instagramu TVbydleni.cz nebo na webu www.tvbydleni.cz. Každý, kdo navštíví naše studio v Hale 6, se může zúčastnit přímo na místě.

 

Děkujeme za rozhovor.

Redakce Médijko / DESIGN V KOUPELNĚ

 

TVbydleni.cz, jediná internetová televize zaměřená na stavbu, interiéry, exteriéry, design a vše kolem bydlení. Přinášíme pravidelně plnou dávku inspirace, rad i přehledů nejnovějších trendů a technologií. Velkému zájmu se těší také naše vlastní pořady o stavění rodinných domů, rekonstrukci bytů nebo aktuálních developerských projektech.

VIDEO k prezentaci:

www.tvbydleni.cz/video/zucastnili-jsme-se-nejvetsiho-veletrhu-interieru-v-cr