„Od komplikovaných řešení k jednoduchým tvarům“, říká Lucie Bílková, RIHO CZ, a.s.


Ptali jsme se předního producenta koupelnového vybavení značky RIHO na aktuální téma koupelnového designu.

Jaké jsou aktuální trendy koupelnového vybavení?

Postupně dochází ke změnám barev používaným v koupelnách. Po letech, kdy v našich koupelnách převládala barva bílá se postupně začínají objevovat i barvy jiné. V této souvislosti je zapotřebí především zmínit překvapivý návrat k černé barvě např. u sprchových zástěn, sprchových vaniček a dalšího koupelnového vybavení. Za zmínku stojí i další barva – bílá matná, která přináší do koupelen pocit lehkosti a hřejivého pocitu v porovnání s bílou barvou lesklou. Obecně o současném designu v koupelnách lze říci, že se ustupuje od komplikovaných řešení k jednoduchým tvarům a klasickým materiálům.

Vany, sprchové kouty je stále co představovat?

V návaznosti na to, co bylo řečeno obecně o designu koupelnového vybavení, můžeme zmínit opravdu návrat černé barvy u sprchových koutů, kdy posledním designovým trendem je černé provedení kovových částí sprchových koutů, případně černé provedení sprchových vaniček – a to jak v lesklé, tak matné variantě. U van je trendem maximální komfort při moderním jednoduchém designu se zajímavými technickými řešeními zvyšujícími komfort užívání.

Co představí RIHO na přehlídce DESIGN V KOUPELNĚ?

Společnost RIHO uvede jako svoji absolutní novinku designovou řadu van pod společným názvem STILL. Bude se jednat o premiérové uvedení na trh. Tato novinka vznikla v našem holandském designovém středisku pod vedením šéfdesignéra Bardo Govaartse. Cílem této novinky bylo přinést nová technická řešení a nové pojetí designu vany podpořené bohatou škálou designově sladěných doplňků.

Jaké další novinky 2018 si RIHO přichystalo pro své zákazníky?

Jako každý rok si společnost RIHO přichystala celou řadu novinek v oblasti van, sprchových zástěn a sprchových vaniček, hydromasážních systémů a koupelnového nábytku. Cílem u všech novinek, které budeme uvádět v tomto roce, je přinést stejně překvapivá řešení tak, jako tomu je například u vany STILL.

Jako malou ochutnávku, co mohou naši zákazníci očekávat, uvádíme novou řadu sprchových zástěn a také například nové vany do prostoru. Mnohé další novinky budou jistě příjemným překvapením pro naše zákazníky.

Společnost RIHO CZ, a.s., která je součástí nadnárodní společnosti RIHO International se sídlem v Holandsku, se v celé své dlouhé historii orientuje na moderní designové výrobky při zachování té nejvyšší možné kvality.